Serveren en proeven |
|
Proefnotities: | Rijke witte wijn met een fraaie balans tussen exotisch fruit, honing en frisse zuren. |
Korte omschrijving: | Rijke witte wijn met exotisch fruit, honing en frisse zuren. Lekker bij zachte kazen en gerechten met kip. |
Serveer suggesties: | Lekker bij visgerechten, zachte kaassoorten en als aperitief. |
Serveer temperatuur: | 10-12°C. |
Houdbaarheid na oogstjaar: | 5 JAAR |
Wijngaard |
|
Druif: | chardonnay |
Oppervlakte wijngaard: | 25 ha. |
Bodem samenstelling: | Vulkanische slibbodem, zanderig |
Opbrengst per ha.: | |
Organic met certificaat: | |
Achtergrond |
|
Wijnhuis: | In 1922 had de Franse familie Estansan bij het stichten van Viña El Aromo al in de gaten dat de Maule Valley een enorme potentie had voor het verbouwen van perfecte druiven voor topkwaliteit wijnen. Vanaf 1940 komt het estate in handen van de Chileen Victor Henriquez Solar, een vermaard druiventeler en vader van de huidige directeuren. Zij zorgen ervoor dat het estate uitgroeit tot een modern wijnbedrijf met 300 ha wijngaarden. |
Streek: | Het langgerekte wijnland Chili is ruim 4000 km lang en alleen het centrale gedeelte is geschikt voor de aanplant van wijndruiven. De Maule Valley is één van de zuidelijke gebieden en kenmerkt zich door de enorme diversiteit in microklimaten en bodemsoorten. Het gevolg hiervan is een breed aanbod in wijntypes. |
Vinificatie / rijping |
|
Wijnmaker: | Jimena Egaña |
Schilweking / termijn: | koude schilweking voor 4 uur |
Vinificatie / termijn: | Temperatuurgecontroleerde vinificatie,waarvan 40% op eiken houten vaten. |
Malolactische vergisting: | |
Rijping / termijn: | |
Organic met certificaat: |
Aromo Private Reserve DO. Maule Valley Chardonnay 0.7 ltr
€8,95 incl.btw
Rijke witte wijn met exotisch fruit, honing en frisse zuren. Lekker bij zachte kazen en gerechten met kip.
Uitverkocht
Gewicht | 1,46 g |
---|
Wees de eerste om “Aromo Private Reserve DO. Maule Valley Chardonnay 0.7 ltr” te beoordelen Reactie annuleren
Gerelateerde producten
Een volle, makkelijk drinkbare wijn, goed in balans met tonen van citroen en pompelmoes.
Exotisch met citrus, tropisch fruit en noten. Serveer bij sushi, zachte kaassoorten en gerechten met kip.
Zodra de zuurstof uit de lucht de wijn tot leven brengt komt er een imposante rij aan geuren voorbij.
De Weinzierl Grüner Veltliner heeft een strogele kleur, aroma's van bloemen, perzik met lichte peper, droog en heel lichtvoetig. De smaak is licht kruidig en is knisperfris.
De smaak in de mond vol en dik. De aromatische geuren van de verse witte perzik en lentebloesem komt helemaal terug in de mond.
Frisse droge witte wijn met in de geur iets van citrus en ribes en in combinatie met een frisse en zuivere smaak met opwekkende zuren
Rijke geur met rijp tropisch fruit, bloemen en iets citrus en in de smaak aangevuld met zwoele smaak met verfijnde zuren en dikte.
De druiven worden handmatig geoogst. Als gevolg van een lange traditionele maceratie, de wijn wordt dan gerijpt in vaten voor minimaal een jaar.
Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.