Serveren en proeven |
|
| Proefnotities: | Rijke geur met geel fruit maar ook iets van citrus. In de smaak ondersteund met zachte zuren, mineralen en opnieuw geel fruit. De afdronk is lang met een frisse balans. |
| Korte omschrijving: | |
| Serveer suggesties: | Als aperitief, bij gegrilde vis- en zeevruchten, frisse salades en lichte milde gerechten. |
| Serveer temperatuur: | 10-12° C |
| Houdbaarheid na oogstjaar: | 3 jaar |
Wijngaard |
|
| Druif: | Melon de Bourgogne |
| Oppervlakte wijngaard: | 12,00 |
| Bodem samenstelling: | leisteen, klei doordrenkt met quartz en kiezels. |
| Opbrengst per ha.: | 35,00 |
| Organic met certificaat: | |
Achtergrond |
|
| Wijnhuis: | Chainier |
| Streek: | Muscadet is het wijngebied wat tot het westelijke gedeelte van de Loire hoort, de Pays Nantais. Dit is voornamelijk het gebied van de witte wijnen en vooral de druivensoort Muscadet = Melon de Bourgogne staat hier aangeplant. De toevoeging ‘Sèvre & Maine’ wil zeggen dat de wijngaarden liggen in het gebied van de rivieren de Sèvre en de Maine en geldt als één van de beste gebieden van de Muscadet. Het gebied staat onder directe invloed van de Atlantische Oceaan en heeft dus een echt zeeklimaat. |
Vinificatie / rijping |
|
| Wijnmaker: | |
| Schilweking / termijn: | 1 dag |
| Vinificatie / termijn: | Moderne vinificatie op gecontroleerde lage temperatuur. |
| Malolactische vergisting: | Nee |
| Rijping / termijn: | 8 maanden op de eigen lie. |
Domaine Chainier Château la Bidière AC. Muscadet Sèvre et Maine sur Lie
€9,75 incl.btw
In de smaak ondersteund met zachte zuren, mineralen en opnieuw geel fruit. De afdronk is lang met een frisse balans.
Uitverkocht
| Gewicht | 1,30 g |
|---|
Gerelateerde producten
De Reestlander Wit-Barrique Symfonie is droge, volle, zachte, houtgerijpte witte wijn gemaakt van de solaris druif.
De smaak is krachtig en vol maar ook fluweel zacht met een subtiele vanille toets. De finale is lang met telkens het tropisch fruit met de verfijnde en zachte zuren op de voorgrond.
Deze Sauvignon Blanc van Tomtit is heerlijk fris en rijk van smaak met veel fruit als meloen, passievrucht en Granny Smith appel. De smaak is aromatisch en fris met tonen van munt, limoen en kruiden.
Vol, sappig en fris van smaak met veel tropisch fruit. Een goede combinatie met alle vis van de grill.
De smaak in de mond vol en dik. De aromatische geuren van de verse witte perzik en lentebloesem komt helemaal terug in de mond.
De druiven worden handmatig geoogst. Als gevolg van een lange traditionele maceratie, de wijn wordt dan gerijpt in vaten voor minimaal een jaar.
Fris en fruitig met smaken van citrus en een vleugje verbena kruid. Wijn met perfecte balans tussen frisheid en rijpere tonen.
Een wijn waarin zoet en zuren mooi in balans zijn. Een frisse, aromatische wijn.

