Serveren en proeven |
|
| Proefnotities: | Bleke geelgroene kleur met direct een geur van bloesems, exotische toets en rijpe abrikozen. In de smaak ondersteund met milde maar frisse zuren en tropisch fruit. |
| Korte omschrijving: | |
| Serveer suggesties: | Als terras-en partywijn, bij een frisse salade, gegrild en gebakken vis en gevogelte. |
| Serveer temperatuur: | 8-10° C. |
| Houdbaarheid na oogstjaar: | 3 JAAR |
Wijngaard |
|
| Druif: | viognier |
| Oppervlakte wijngaard: | 17,5 |
| Bodem samenstelling: | Vulkanische slibbodem, zanderig. |
| Opbrengst per ha.: | |
Achtergrond |
|
| Wijnhuis: | In 1922 had de Franse familie Estansan bij het stichten van Viña El Aromo al in de gaten dat de Maule Valley een enorme potentie had voor het verbouwen van perfecte druiven voor topkwaliteit wijnen. Vanaf 1940 komt het estate in handen van de Chileen Victor Henriquez Solar, een vermaard druiventeler en vader van de huidige directeuren. Zij zorgen ervoor dat het estate uitgroeit tot een modern wijnbedrijf met 300 ha wijngaarden. |
| Streek: | Het langgerekte wijnland Chili is ruim 4000 km lang en alleen het centrale gedeelte is geschikt voor de aanplant van wijndruiven. De Maule Valley is één van de zuidelijke gebieden en kenmerkt zich door de enorme diversiteit in microklimaten en bodemsoorten. Het gevolg hiervan is een breed aanbod in wijntypes. |
Vinificatie / rijping |
|
| Wijnmaker: | Jimena Egaña |
| Schilweking / termijn: | |
| Vinificatie / termijn: | Moderne, temperatuur gecontroleerde vinificatie met geselecteerd gist. |
Aromo Varietal viognier
€7,50 incl.btw
Bleke geelgroene kleur met direct een geur van bloesems, exotische toets en rijpe abrikozen
| Gewicht | 1,30 g |
|---|
Gerelateerde producten
Het wijnhuis Bimmerle is de meest bekroonde wijnproducent uit Baden, Duitsland en dat is niet voor niets. De wijnen van dit wijnhuis zijn van topkwaliteit !
De Weinzierl Grüner Veltliner heeft een strogele kleur, aroma's van bloemen, perzik met lichte peper, droog en heel lichtvoetig. De smaak is licht kruidig en is knisperfris.
Deze Sauvignon Blanc van Tomtit is heerlijk fris en rijk van smaak met veel fruit als meloen, passievrucht en Granny Smith appel. De smaak is aromatisch en fris met tonen van munt, limoen en kruiden.
De smaak omvat een mooie combinatie van aroma's.
De smaak in de mond vol en dik. De aromatische geuren van de verse witte perzik en lentebloesem komt helemaal terug in de mond.
Een wijn waarin zoet en zuren mooi in balans zijn. Een frisse, aromatische wijn.
De druiven worden handmatig geoogst. Als gevolg van een lange traditionele maceratie, de wijn wordt dan gerijpt in vaten voor minimaal een jaar.
Vol, sappig en fris van smaak met veel tropisch fruit. Een goede combinatie met alle vis van de grill.

