Serveren en proeven |
|
Proefnotities: | De donkere kleur geeft de diepgang van de wijn weer en in de rand van het glas een licht robijnrode verkleuring die de subtiele vatrijping verraad. In de geur direct donker bosfruit, een tikje kruiden en iets van vanille. In de mond wordt dit aangevuld met een rijke complexe smaak met een fraaie balans en een lange finale. |
Korte omschrijving: | Rijke, complexe smaak met de geur van bosfruit, iets kruiden en vanille. Heerlijk bij gegrild vlees of gegrilde groenten. |
Serveer suggesties: | Heerlijk bij gegrilde vlees- en groentegerechten, pasta’s en gerijpte harde kazen. |
Serveer temperatuur: | 16-18° C. |
Houdbaarheid na oogstjaar: | 3 JAAR |
Wijngaard |
|
Druif: | 100% tempranillo |
Oppervlakte wijngaard: | 100 ha. |
Bodem samenstelling: | kalkrijke klei / mergel bodem. |
Opbrengst per ha.: | 45,5 hl. |
Achtergrond |
|
Wijnhuis: | Aan het einde van de 19e eeuw zijn bijna alle wijnstokken in Europa aangetast door de phylloxera vastatrix en dit is desastreus voor de wijnhandel. De fransman Charles (later Carlos) Serres ondekt dat het huidige Rioja gebied vrij blijft van deze schadelijke druifluis en sticht hier Bodegas Carlos Serres. Hij was daarmee ook het eerste bedrijf die wijnen exporteerde en daarmee Rioja internationaal op de kaart heeft gezet. |
Streek: | |
Vinificatie / rijping |
|
Wijnmaker: | Roberto de Carlos |
Schilweking / termijn: | 10 dagen |
Vinificatie / termijn: | temperatuur gecontroleerde vinificatie op roestvrij staal. |
Malolactische vergisting: | ja, volledig. |
Rijping / termijn: | minimale flesrijping in de eigen kelders van 6 maanden |
Carlos Serres DOC Rioja 0.7 ltr.
€6,95 incl.btw
Rijke, complexe smaak met de geur van bosfruit, iets kruiden en vanille. Heerlijk bij gegrild vlees of gegrilde groenten.
Gewicht | 1,35 g |
---|
Wees de eerste om “Carlos Serres DOC Rioja 0.7 ltr.” te beoordelen Reactie annuleren
Gerelateerde producten
Volle en rijke wijn met gekonfijt fruit, kruiden, karamel en fluweelzachte tannines. Gaat goed samen met rijk gekruide gerechten of een stoofpotje.
Met de geur en smaak van kersen, rode bessen, ceder en wat kruiden. Combineert goed met wild, roodvlees en gevogelte.
COTES DU ROUSSILLON VILLAGES TAUTAVEL AOP. Druivensoorten : 40% Syrah - 40% Grenache - 20% Carignan. Afkomstig van de oudste wijnstokken in het uiterste zuiden van Frankrijks heuvels tussen zee en bergen.
Heerlijke aromas van gerijpte kersen en kruidige tonen. Smaakt goed bij een kaasplankje.
Krachtige en stoere wijn met tonen van bosbessen, vanille en morellen. Goede begeleider van rood vlees en harde kazen.
Elegant met tonen van rijp zoet fruit, kersenjam, specerijen en cacao. Lekker bij een goed stuk rood vlees van de grill.
90% van de wijn werd opgeslagen in roestvrijstalen tanks en 10% had eiken contact gedurende 5 maanden. Sappig en uitgebalanceerd.
Stuivend, fluwelig en kruidig met tonen van chocolade, espresso en zwarte bessen. Smaakt lekker bij vlees van de barbecue.
Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.