Serveren en proeven |
|
| Proefnotities: | Sappige witte wijn met rijp, geel, exotisch fruit, iets van citrus en een zachte finale. |
| Korte omschrijving: | Heerlijke wijn met rijp, geel en exotisch fruit. Een perfect aperitief. |
| Serveer suggesties: | Past goed bij visgerechten,zachte kaassoorten en wit vlees (kalf & kip). Tevens een perfect aperitief. |
| Serveer temperatuur: | 10-12° C. |
| Houdbaarheid na oogstjaar: | 2 JAAR |
Wijngaard |
|
| Druif: | chardonnay |
| Oppervlakte wijngaard: | 17,5 ha. |
| Bodem samenstelling: | Vulkanische slibbodem, zanderig |
| Opbrengst per ha.: | |
Achtergrond |
|
| Wijnhuis: | In 1922 had de Franse familie Estansan bij het stichten van Viña El Aromo al in de gaten dat de Maule Valley een enorme potentie had voor het verbouwen van perfecte druiven voor topkwaliteit wijnen. Vanaf 1940 komt het estate in handen van de Chileen Victor Henriquez Solar, een vermaard druiventeler en vader van de huidige directeuren. Zij zorgen ervoor dat het estate uitgroeit tot een modern wijnbedrijf met 300 ha wijngaarden. |
| Streek: | Het langgerekte wijnland Chili is ruim 4000 km lang en alleen het centrale gedeelte is geschikt voor de aanplant van wijndruiven. De Maule Valley is één van de zuidelijke gebieden en kenmerkt zich door de enorme diversiteit in microklimaten en bodemsoorten. Het gevolg hiervan is een breed aanbod in wijntypes. |
Vinificatie / rijping |
|
| Wijnmaker: | Jimena Egaña |
| Schilweking / termijn: | Koude schilweking voor 20-30% van de druiven |
| Vinificatie / termijn: | Moderne vinificatie op lage temperatuur met toevoeging van geselecteerde gisten. |
| Malolactische vergisting: | nee |
Aromo Varietal DO. Maule Valley Chardonnay
€7,50 incl.btw
Heerlijke wijn met rijp, geel en exotisch fruit. Een perfect aperitief.
Uitverkocht
| Gewicht | 1,30 g |
|---|
Gerelateerde producten
Licht exotisch met bloemen, rijp tropisch fruit en iets kruidig. Smaakt goed bij vis van de barbecue en sushi.
Rijke chardonnay met in de geur tropisch fruit, iets honing en een tikje hout.
Het wijnhuis Bimmerle is de meest bekroonde wijnproducent uit Baden, Duitsland en dat is niet voor niets. De wijnen van dit wijnhuis zijn van topkwaliteit !
Een frisse wijn met een kleine tinteling en tonen van mint en kruisbessen. Ideaal als aperitief maar ook heerlijk bij fruits de mer.
Heerlijke geur van appels, ananas en bloemen. Fris van smaak met voldoende fruit en zuren. Lekker bij vis en gerijpte kazen.
Deze Sauvignon Blanc van Tomtit is heerlijk fris en rijk van smaak met veel fruit als meloen, passievrucht en Granny Smith appel. De smaak is aromatisch en fris met tonen van munt, limoen en kruiden.
Rijke geur van gerijpt geel fruit, groene appels en een vleugje honing. Licht exotisch van smaak en een lange finale.

