Serveren en proeven |
|
| Proefnotities: | Volle geur met rijp rood fruit en iets chocolade. In de smaak wordt dit aangevuld met een krachtige maar ronde smaak en zachte rijpe tannines. |
| Korte omschrijving: | Krachtig en rond met zachte, rijpe tannines. Smaakt goed bij kruidige Oosterse gerechten of licht gekoeld op het terras. |
| Serveer suggesties: | Heerlijk bij kruidige gerechten, een stoofpot maar licht gekoeld ook heerlijk op het terras. |
| Serveer temperatuur: | 16-18° C. |
| Houdbaarheid na oogstjaar: | 3- 5 JAAR |
Wijngaard |
|
| Druif: | cabernet sauvignon (50%), merlot (50%) |
| Oppervlakte wijngaard: | 100 ha. |
| Bodem samenstelling: | kalkhoudende kleigrond. |
| Opbrengst per ha.: | 60 hl. |
| Organic met certificaat: | |
Achtergrond |
|
| Wijnhuis: | Domaine de Guillaman uit de Gascogne is een klein familiebedrijf uit Gondrin wat ligt tussen Bordeaux en Toulouse. Wijnmaker en eigenaar Dominique Ferret heeft een ruime ervaring en hij is de 6e generatie op rij van zijn familie die deze traditie voortzet. Zijn wijnen worden hoog gewaardeerd om zijn eigen stijl en karakter. Bijzonder is het feit dat Dominique al wees is vanaf zijn 5e levensjaar en opgevoed is door zijn grootouders. Grootvader komt te overlijden als Dominique 17 jaar oud is en vanaf dat moment staat hij er helemaal alleen voor. |
| Streek: | Sud Ouest ligt in het zuid-westen van Frankrijk waar met name witte wijnen (91%) worden geproduceerd. In dit gebied worden van oudsher ook de wijnen gemaakt waarvan de bekende Armagnac gestookt wordt. De bodem is alluviaal met klei en zand en het klimaat staat onder invloed van de Atlantische Oceaan. De streek heeft daardoor een nat voorjaar en is de rest van het jaar relatief koel en zonnig. |
Vinificatie / rijping |
|
| Wijnmaker: | Dominique Ferret |
| Schilweking / termijn: | |
| Vinificatie / termijn: | moderne vinificatie op lage temperatuur. |
| Malolactische vergisting: | ja |
| Rijping / termijn: | |
| Organic met certificaat: | |
Vignoble Ferret ‘Réserve’ IGP. Côtes de Gascogne rouge 0.7 ltr.
€7,50 incl.btw
Krachtig en rond met zachte, rijpe tannines. Smaakt goed bij kruidige Oosterse gerechten of licht gekoeld op het terras.
Uitverkocht
| Gewicht | 1,25 g |
|---|
Wees de eerste om “Vignoble Ferret ‘Réserve’ IGP. Côtes de Gascogne rouge 0.7 ltr.” te beoordelen Reactie annuleren
Gerelateerde producten
90% van de wijn werd opgeslagen in roestvrijstalen tanks en 10% had eiken contact gedurende 5 maanden. Sappig en uitgebalanceerd.
Biologische wijn met een intense rode kersenkleur, aroma's van rood fruit en frisse tonen. De wijn is soepel en heeft een goede structuur.
Het wijnhuis Bimmerle is de meest bekroonde wijnproducent uit Baden, Duitsland en dat is niet voor niets. De wijnen van dit wijnhuis zijn van topkwaliteit!
Paralupi is een mix van Negroamaaro, Primitivo en Malvasia Nera. In de neus vind je aroma's van rijp rood fruit, bittere kersenjam en tonen van vanille en chocolade. In de mond is het vol, gedomineerd door fluweelachtige tannines.
Rijke en toegankelijke smaak met donker fruit en een lange finale. Smaakt lekker bij pizza en gerijpte kaas.
Volle en rijke wijn met gekonfijt fruit, kruiden, karamel en fluweelzachte tannines. Gaat goed samen met rijk gekruide gerechten of een stoofpotje.
Rijke, complexe smaak met de geur van bosfruit, iets kruiden en vanille. Heerlijk bij gegrild vlees of gegrilde groenten.
Krachtige, maar elegante rode wijn met een zwoel karakter. Serveer bij krachtige gerechten of stoofpotten.


Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.