Serveren en proeven |
|
| Proefnotities: | Robijnrode kleur met de aantrekkelijke geur van gerijpt rood fruit. Kruidig van smaak met droptonen. Elegant met een goede balans en een harmonieuze afdronk. |
| Korte omschrijving: | Elegante rode wijn met een goede balans tussen houtrijping en fruit. Heerlijk bij gerechten uit de Mediterrane keuken. |
| Serveer suggesties: | Heerlijk bij de ‘Mediterrane keuken’, zoals gebakken vis, groenteschotels, rijst, pasta en kaas. |
| Serveer temperatuur: | 16-18° C. |
| Houdbaarheid na oogstjaar: | 5 JAAR |
Wijngaard |
|
| Druif: | 85% tempranillo,15% garnacha |
| Oppervlakte wijngaard: | 100 ha. |
| Bodem samenstelling: | kalkrijke klei / mergel bodem |
| Opbrengst per ha.: | 45,5 hl. |
Achtergrond |
|
| Wijnhuis: | Aan het einde van de 19e eeuw zijn bijna alle wijnstokken in Europa aangetast door de phylloxera vastatrix en dit is desastreus voor de wijnhandel. De fransman Charles (later Carlos) Serres ondekt dat het huidige Rioja gebied vrij blijft van deze schadelijke druifluis en sticht hier Bodegas Carlos Serres. Hij was daarmee ook het eerste bedrijf die wijnen exporteerde en daarmee Rioja internationaal op de kaart heeft gezet. |
| Streek: | Rioja is het eerste gebied in Spanje welke in 1925 een D.O. status verwierf. In 1991 wordt deze status verhoogd naar D.O.C. en dit is dan ook de eerste regio met deze status. Al tweeduizend jaar geleden bestond er in het Riojadistrict een wijnbouwcultuur, zoals ook is bewezen door talrijke archeologische overblijfselen van persen en wijnkelders uit de Romeinse tijd. Deze cultuur zette zich tijdens de Middeleeuwen onder de bescherming van de kloosters voort. Gonzalo de Berceo, de eerste dichter die in het Spaans schreef, roemde in het klooster van San Milan de la Cogolla de eigenschappen van Riojawijn in zijn gedichten. |
Vinificatie / rijping |
|
| Wijnmaker: | Roberto de Carlos |
| Schilweking / termijn: | 6 dagen |
| Vinificatie / termijn: | temperatuur gecontroleerde vinificatie op roestvrijstalen vaten. |
| Malolactische vergisting: | ja, volledig. |
| Rijping / termijn: | rijping van de gebottelde wijn. Gedurende 6 maanden in de eigen kelder. |
Carlos Serres DOC Rioja Crianza 0.7 ltr.
€9,95 incl.btw
Elegante rode wijn met een goede balans tussen houtrijping en fruit. Heerlijk bij gerechten uit de Mediterrane keuken.
| Gewicht | 1,35 g |
|---|
Wees de eerste om “Carlos Serres DOC Rioja Crianza 0.7 ltr.” te beoordelen Reactie annuleren
Gerelateerde producten
Unieke, complexe en bijzondere wijn met een typische Amarone geur en smaak. Smaakt heerlijk bij wild, gestoofd vlees en rijpe kazen.
Een stevige robijnrode wijn met zachte tannines en veel rood fruit. Geniet van deze wijn bij rood vlees en rijpe kazen.
De wijn heeft een krachtige neus van vers en gerijpt zwart fruit zoals bramen en zwarte bessen welke zo kenmerkend zijn voor deze druif.
Geurend naar zwarte kersen, pruimen en gekonfijte vijgen. Past perfect bij wild en gerechten met truffel.
Een rijke, fluwelige wijn met tonen van zwarte kersen, pruimen, kruiden en een lichte houttoon. Heerlijke begeleider van eendenborst.
Biologische wijn met een intense rode kersenkleur, aroma's van rood fruit en frisse tonen. De wijn is soepel en heeft een goede structuur.
Heerlijke aromas van gerijpte kersen en kruidige tonen. Smaakt goed bij een kaasplankje.
Volle en rijke wijn met gekonfijt fruit, kruiden, karamel en fluweelzachte tannines. Gaat goed samen met rijk gekruide gerechten of een stoofpotje.


Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.